מחקרים מוכיחים: עדיפה רכישה על השכרת דירה מחקרים אחרים מוכיחים: עדיף לשכור דירה מאשר לקנות – בתנאי שחוסכים את הכסף, אז מה עדיף?

אל תחליטו לפי מחקרים, אלא לפי מה נכון עבורכם.

מדיי פעם גופים שונים כמו הטכניון, מכון המחקר של שמאי המקרקעין בישראל וכד' עורכים מחקר שמטרתו לבחון את הכדאיות הכלכלית של רכישת דירה בהשוואה לשכירות חופשית.

כל מחקר קובע מספר הנחות יסוד שונות, ומניח הנחות היפותטיות לגביי מגמת מחירי הדירות בשוק (חיובי/עלייה או שלילי/ירידה), אופן מימון הרכישה, הריביות בבנקים, מצב ומיקום הדירה, האם השוכר הינו שוכר חכם שחוסך את כספו או בזבזן ועוד כמה נתונים משתנים. זאת אומרת, שמסקנת המחקרים אינה מדע מדוייק ותלויה במשתנים שונים.

אבל גורם אחד אף פעם אינו משתנה – והוא התחושה הסובייקטיבית של הלקוחות שעוברים מתשלום דמי שכירות לבעל הבית לרכישת נכס שלהם.

תחושה זו – שמניעה אותם לקנות דירה, הנה שילוב של הצורך בביטחון, הקלה שכעת הם אחראים לגורלם ואף אחד לא יכול להוציאם מביתם, שמחה שישפרו את רמת חייהם במעבר לדירה באיכות גבוהה יותר (לרוב דירות שכורות נמצאות במצב ירוד), ציפייה לעלייה ברמת החיים (לרוב שוכרים אינם משקיעים בעיצוב וריהוט חדש), וידיעה שהכסף שלהם מושקע בנכס שבבעלותם ולא אצל זרים.

 

אז, לא משנה מה המחקר הבא יוכיח – כשאתם חושבים על רכישה או מכירה של נכס – דברו איתי.

עו"ד אפרת יוסים

054-9981611

Efrat@Yusim.co.il